alanatrop

Od 2015 roku Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” jest oficjalnym partnerem fundacji RECAL w zakresie realizacji projektu „Piłki za Puszki. Główną ideą projektu jest połączenie dwóch ważnych aspektów zrównoważonego rozwoju społeczeństwa, sportu i ochrony zasobów naturalnych. Aktywność fizyczna pozwala zachować zdrowie każdego uprawiającego sport. Recykling oszczędza zasoby naturalne, jak również przyczynia się do utrzymania środowiska w dobrej kondycji.

Z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka Fundacja RECAL przygotowała unikatowe przedsięwzięcie artystyczne. W pełni bezpieczne, bo w całości online, a dodatkowo interaktywne!

Przedstawienie teatralne "Ala na tropach recyklingu" mówi m.in. o selektywnej zbiórce opakowań prezentując przy tym wartości takie jak przyjaźń, pogoda ducha oraz aktywność fizyczna. A przede wszystkim to przygody Alugatora, Ali i Jarka w ciekawy sposób zachęcające do recyklingu opakowań, a w szczególności tych aluminiowych. Spektakl kierowany jest do dzieci w wieku 6-10 lat. Trwa około 40 minut.

Zachęcamy do oglądania na żywo w dniu 1 czerwca 2020 r. o godzinie
18.30 na
Facebooku.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/956817648096253/

Gmina podpisała umowę o dotację z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na realizację przedsięwzięcia „Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania  balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag”.

W związku z tym rozpoczęliśmy procedurę wyłonienia wykonawcy i mamy nadzieję, że już wkrótce przystąpimy do realizacji zadania. Wszyscy mieszkańcy, którzy złożyli wnioski niedługo będą mogli zgodnie z prawem pozbyć się zalegających odpadów.

istockphoto 509247782 1024x10241 Z dniem 25 maja 2020 roku, uczniowie klas od I-III wracają do zajęć opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w szkołach podstawowych. Umożliwiamy również konsultacje dla uczniów klas VIII szkół podstawowych, a od 1 czerwca 2020 roku umożliwiamy konsultacje dla wszystkich uczniów szkół podstawowych.

Po spełnieniu wymogów zawartych w dokumencie pt. "Wytyczne GIS,MZ i MEN dla szkół podstawowych – edukacja wczesnoszkolna" oraz w dokumencie pt. ”Konsultacje w szkole – wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół”, w Gminie Koźminek otwarte będą wszystkie szkoły podstawowe m.in.:

- Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Mielęckiego w Koźminku,

- Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Moskurni,

- Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Nowym Nakwasinie.

Link do wytycznych

Z dniem 6 maja 2020 roku, dzieci przedszkolne wracają do zajęć w placówkach.

Wielkopolskie placówki ZUS ponownie otwarte dla klientów

Od 4 maja 2020 r. przywracamy obsługę klientów w placówkach ZUS. U naszych pracowników będzie można m.in. uzyskać informacje jak złożyć wnioski, dokumenty, a także w jaki sposób założyć profil na PUE.

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że Urząd Gminy Koźminek będzie czynny w zwyczajowych godzinach od dnia 4 maja 2020 roku. Obowiązują podwyższone standardy bezpieczeństwa (zalecane przez wyższe instancje),

Łagodzenie zasad izolacji społecznej, mające obowiązywać od przyszłego tygodnia (od 20 kwietnia):

Najważniejsze zmiany dotyczą: