W dniu 3 maja 2024 r. w miejscowości Bogdanów odbyły się uroczystości z okazji Gminnego Święto Strażaka. Impreza została połączona z jubileuszem 75 - lecia jednostki OSP Bogdanów. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Koźminku. Dalsza część uroczystości odbyła się przy strażnicy w Bogdanowie. Uroczystość jak co roku uświetniła swoją obecnością Miejsko - Gminna Orkiestra Dęta z Koźminka.

Podczas uroczystości Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Kaliszu  Krzysztof Nosal oraz Prezes ZOGZOSP RP w Koźminku Jan Tomaska dokonali dekoracji sztandaru jednostki Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa przyznanym przez Zarząd Główny ZOSP RP w Warszawie. Historię jednostki przedstawił jej obecny Prezes Seweryn Wyborny. Statuetki okolicznościowe w podziękowaniu za współpracę z jednostką otrzymali: Koło Gospodyń Wiejskich w Bogdanowie, Sołtys Bogdanowa Karina Grzesiak, Sołtys Starego Nakwasina Edyta Mańka, Tadeusz Szymczak, Tadeusz Krupiński, Tadeusz Pluciński, Wiesław Bielawski, Wiesław Czapliński, Jan Strzelczyk i Dariusz Zgarda.

Listy gratulacyjne strażakom z okazji 75 - lecia jednostki złożyli: Burmistrz Gminy Koźminek i Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Koźminek,  Przedstawiciel Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu,  Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kaliszu oraz Prezes ZOG ZOSP RP w Koźminku. Poświęcenia pamiątkowej tablicy z okazji jubileuszu 75 – lecia jednostki dokonał Ksiądz Proboszcz z Koźminka Maciej Jóźwiak.

Uroczystość zakończyła defilada jednostek OSP przy akompaniamencie Miejsko – Gminnej Orkiestry Dętej z Koźminka.

Fot. M. Kaczmarek

 

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26