plakat

 

Komenda Miejska  Państwowej Straży Pożarnej w  Kaliszu zaprasza strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych do wzięcia udziału w konkursie „STOP! CZERNIAK-
badamy się z OSP”

Czerniak jest nowotworem złośliwym skóry. Charakteryzuje się agresywnym wzrostem oraz możliwością̨ tworzenia przerzutów. Usunięcie czerniaka, kiedy choroba nie jest jeszcze zaawansowana pozwala na wyleczenie ponad 90% chorych. Dlatego tak ważne jest szybkie i prawidłowe rozpoznanie tego nowotworu.

Konkurs dotyczy bezpłatnego  badania videodermatoskopem pod kątem wykrywania nowotworów skóry. Badania przeznaczone są dla strażaków ochotników OSP oraz ich rodzin, znajomych i sąsiadów w grupie wiekowej 50-64 lata. Ponadto najbardziej aktywna jednostka OSP biorąca udział w konkursie otrzyma nagrodę w wysokości 1 500 zł na dowolne cele, związane z działalnością jednostki. Nagroda ta  zostanie przekazana jednostce OSP przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w dniu 26 maja 2023 r. podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka w Kaliszu. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w konkursie prosimy zgłaszać telefonicznie pod numerem 800 805 600. Pierwsze badania będą wykonywane w Komendzie Miejskiej PSP w Kaliszu (ul. Nowy Świat 40-42) w terminach 1, 2, 23  kwietnia 2023 r. w godzinach od 10:00 do 18:00.

 

Więcej informacji: LINK