Zapraszamy na autentyczne spotkanie z tradycyjną kulturą kaliskiej wsi w Koźminku, na Warsztaty tańca i śpiewu ludowego Z PRZYTUPEM.

Na zajęcia dla młodzieży i dorosłych, na których będziemy uczyć się chodzonych i oberków oraz pieśni powszechnych i obrzędowych – zapraszamy od kwietnia 2023.

Zajęcia będą złożone z części tanecznej przy muzyce granej „na żywo” oraz z części śpiewaczej. Uczestnicy poznają kulturę muzyczną i taneczną Wielkopolski, tańce takie jak: chodzony, wiwat, polka, oberek czy walcerek, pieśni miłosne, rodzinne czy weselne. Będzie trochę refleksji o tradycji subregionu kaliskiego, dużo dobrej zabawy i pozytywnej energii. Mieszkańcy Koźminka przekonają się na własnej skórze, jak piękny i wzruszający może być kontakt z dawną kulturą wiejską.

Warsztaty będą odbywać się w Gminnym Centrum Kultury w Koźminku 1 raz w miesiącu /co trzy tygodnie/ we wtorki po południu w godzinach 16.00-19.00. Poprowadzą je specjaliści z zakresu tańca i muzyki ludowej Anna i Krzysztof Rospondek z Kapeli z Kociny oraz Anna Gałczyńska z CKiS w Kaliszu, organizujący potańcówki i warsztaty Tańce Blisko Ziemi.

I to jest właśnie to, na co zapraszamy Państwa, żebyście spróbowali, nauczyli się tego, co tak naprawdę umiecie, żebyście przypomnieli sobie i świetnie się bawili. Bo taki jest tego cel.

  • Początek - 11 kwietnia.
  • Koszt całości przedsięwzięcia leży po stronie Centrum Kultury w Koźminku, więc dla uczestników jest darmowy.
  • Zapisy - Agnieszka Pawelec - tel. 697 003 253