DOWÓZ NA SZCZEPIENIA.

Rozpoczęła się  realizacja Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV2.

Osoby niepełnosprawne i mające trudność w dotarciu do punktu szczepień będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu. W tym celu uruchomiony został telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV2 w SP ZOZ GOZ w Koźminku pod numerem telefonu: 517 146 348.

Kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Transport zorganizowany zostanie dla:
- osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,
- osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.
Potrzebę transportu można zgłaszać pod numerem telefonu: 517 049 402.

Przypominamy, że od 15 stycznia trwają zapisy na szczepienia seniorów powyżej 80 roku życia, natomiast od 22 stycznia, dla osób, które ukończyły 70 lat.

Punkt szczepień na terenie gminy Koźminek: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Gminny Ośrodek Zdrowia w Koźminku.  

 

INFORMACJA O SZCZEPIENIACH.

NARODOWY PROGRAM SZCZEPIEŃ: służy zaplanowaniu działań które mają zagwarantować przeprowadzenie bezpiecznych i skutecznych szczepień przeciwko COVID - 19

Od 15 stycznia 2021 roku rozpoczyna się rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat, natomiast od 22 stycznia 2021 r. na szczepienia rejestrować się będą mogły osoby powyżej 70 roku życia.
Od 25 stycznia 2021 r. rozpoczną się szczepienia zarejestrowanych seniorów. Stopniowo będą ogłaszane terminy szczepień dla pozostałych grup wiekowych.
Dostępne będą trzy kanały za pośrednictwem, których można zapisać się na szczepienie.
1. Dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię 989. Do zapisu   wystarczy numer pesel oraz numer telefonu komórkowego.
2. Elektronicznie poprzez stronę www.pacjent.gov.pl
3. Poprzez przychodnie:  517 146 348.

Podczas rejestracji telefonicznej pacjent zostaje poinformowany o dacie i godzinie szczepienia.
Pacjent zgłaszający się na szczepienie powinien mieć ze sobą aktualny dokument potwierdzający tożsamość.
Po zaszczepieniu pacjent otrzyma kartę informacyjną o zaszczepieniu wraz z informacją o dacie następnego szczepienia.

Wszelkie informacje dotyczące szczepionek znajdują się na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dotyczących pandemii koronawirusa: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

szczepmysie