W czwartek 23-go listopada w Gminnym Centrum Kultury w Koźminku odbyło się drugie spotkanie z autorami powieści kryminalnych.

Tym razem gościliśmy dwie pisarki: Katarzynę Gacek i Joannę Jodełkę.

Katarzyna Gacek to polska pisarka i autorka scenariuszy. Z wykształcenia jest psychologiem. Zajmuje się również pisaniem scenariuszy do seriali takich jak "Anna Maria Wesołowska", "Przeznaczenie" oraz "Unia serc". Wraz z Magdaleną Nieć oraz Adamem Wojtyszko wspólnie napisała scenariusz do filmu "Za niebieskimi drzwiami", którego premiera pobiła rekord frekwencji, stając się najchętniej oglądanym polskim filmem młodzieżowym.

 

Joanna Jodełka weszła w świat prozy w imponującym stylu, zgarniając w 2010 roku Nagrodę Wielkiego Kalibru za debiutancką powieść zatytułowaną Polichromia. Jest autorką wielu książek z różnych konwencji gatunkowych (kryminał, thriller, powieść sensacyjna, obyczajowa czy psychologiczna). 

Polichromia, Grzechotka, Kamyk, Ars Dragonia, Kryminalistka, Wariatka to tylko niektóre z jej tytułów.

W czasie spotkania rozmowy toczyły się nie tylko wokół książek, choć jak łatwo się domyślić przede wszystkim dotyczyły jednak powieści. Padły pytania o początki pisania, źródła inspiracji, pomysły i anegdoty związane z pisaniem. Panie podzieliły się z nami problemami, które towarzyszą im w procesie pisania i wymyślania postaci, opowiedziały o współpracy z wydawnictwami i spotkaniach z czytelnikami.

Zakończeniem był czas przeznaczony na autografy i bardziej osobiste, krótkie rozmowy.

Kolejnego dnia rano obie pisarki wróciły do Koźminka, aby jeszcze raz zobaczyć dwór, w którym gościły oraz obejrzeć miasteczko za dnia.

 PHT0011

 PHT0007

 PHT0010

 PHT0021