W poniedziałek 27.02.2023 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej Chłopców. Zawody rozegrane zostały w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnego Związku Sportowego tj. w kategorii klasy szóstych i młodsi. Na zawodach Gminę Koźminek miały zaszczyt reprezentować dwie szkoły tj.  Szkoła Podstawowa w Koźminku pod opieką nauczyciela Dawida Kupaja oraz Szkoła Podstawowa w Moskurni pod opieką nauczyciela  Przemysława Olejnika.

Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn oprócz wyżej wymienionych startowały: SP w Radliczycach, SP w Piotrowie oraz gospodarz SP w Opatówku.

Chłopcy z Moskurni, którzy wstąpili w składzie: Szymon Wypych (kapitan), Piotr Grzeliński, Kacper Białczyk, Kacper Klaczyński, Michał Kowalski, Mateusz Adamiak oraz Tymoteusz Wypych, w gronie startujących drużyn wypadli bardzo dobrze wygrywając pewnie  8:3 z Koźminkiem, 6:0 z Piotrowem i 11:1 z Radliczycami.

W meczu o pierwsze miejsce przyszło zmierzyć im się z gospodarzami turnieju Szkołą Podstawową w Opatówku. Mecz zaczął się dwoma szybkimi bramkami dla Opatówka wyprowadzonymi po dobrej obronie i szybkiej kontrze.  Przy wyniku 3:0 dla gospodarzy chłopcy z Moskurni zaczęli odrabiać straty doprowadzając do remisu 3:3. Przy tym wyniku Moskurnia strzeliła dwie bramki w tym jedną z karnego – niestety bramek tych sędzia nie zaliczył. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4:3 dla Opatówka, co zagwarantowało chłopcom ze Szkoły Podstawowej w Moskurni 2 miejsce w turnieju. Pozostaje pewien niedosyt, gdyż było to drugie srebro jakie uczniowie z Moskurni zdobyli w tym roku szkolnym – 24.01.2023 w chłopcy z Moskurni zajęli drugie miejsce w Mistrzostwach Powiatu Szkół Podstawowych w Koszykówce.

 

tabelka

 

p reczna