W dniach 16 listopada 2022 roku w Hali sportowej w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych. Zawody zostały rozegrane w ramach Igrzysk Dzieci (klasy VI i młodsi). Szkołę Podstawową w Moskurni reprezentowali: Piotr Grzeliński i Kacper Białczyk . Nasi chłopcy, w zeszłorocznych rozgrywkach na etapie rejonu zajęli drugie miejsce, a w finale wojewódzkim 5 miejsce, będąc wówczas uczniami klasy IV.

W tym roku Kacper i Piotrek zwyciężyli, pokonując w finale Szkołę Podstawową w Przygodzicach 3:1. Zwycięstwo w zawodach  zagwarantowało awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w styczniu. Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Moskurni w tenisie stołowym są możliwe dzięki systematycznym treningom prowadzonym przez UKS „Maraton” działający przy szkole.

autor: P. Olejnik