17 lutego 2020r. w świetlicy Szkoły Podstawowej w Koźminku został zorganizowany  Dzień z jabłkiem wspólnie z panią z biblioteki. Głównym celem tego dnia było pogłębienie wiedzy na temat walorów zdrowotnych i odżywczych jabłek.

Podczas prezentacji uczniowie dowiedzieli się, jakie witaminy kryją w sobie te owoce. Wysłuchali także ,,Opowiadania o jabłku”, poznali nazwy najbardziej popularnych gatunków. Byli zachęcani  do spożywania tych owoców pod różnymi postaciami. Przygotowywali między innymi smaczne i zdrowe soki jabłkowe. Podczas zajęć plastycznych dzieci malowały szablony jabłek kredkami i wyklejały plasteliną.

Nasi uczniowie wybrali się również do biblioteki szkolnej, gdzie dowiedzieli się tam jak rośnie jabłoń, skąd pochodzą jabłka i jakie przetwory i potrawy przygotowuje się z nich. Zobaczyli na ilustracjach etapy rozwoju jabłka i obejrzeli na obrazkach jak wygląda praca w sadzie.

Na zakończenie zajęć z ochotą zjedli jabłka zapiekane z cynamonem. Głównym celem tego dnia było zachęcanie uczniów do spożywania owoców oraz promowanie zdrowego stylu życia.