Piotr Grzeliński z limitem na Mistrzostwa Polski

mistrzostwa wielkopolski zakow

W niedzielę 22 maja 2022 w Raszkowie obyły się Mistrzostwa Wielkopolski żaczek i żaków w tenisie stołowym. Organizatorem Mistrzostw był Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego oraz Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Wysocko Wielkie. Patronat nad imprezą objął Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Pan Piotr Walkowski, który ufundował okazałe puchary.

W pierwszej części Mistrzostw przeprowadzono turniej kwalifikacyjny. Z 32 zawodników i zawodniczek z wyłoniono dwóch najlepszych zawodników i dwie najlepsze zawodniczki, którzy uzyskali awans na Mistrzostwa Polski żaczek i żaków.

W drugiej części Mistrzostw przeprowadzany został turniej mający na celu wyłonienie Mistrzów Wielkopolski w kategorii żaczek i żaków. W tym turnieju udział wzięli: – w kategorii żaczek: 2 najlepsze zawodniczki z powyższych kwalifikacji wojewódzkich oraz  zawodnicy posiadające już limit imienny z rankingu ogólnokrajowego, które wcześniej zapewniły już sobie udział w Mistrzostwach Polski żaków, a wśród nich zawodnik lokalnego UKS Maraton Moskurnia – Piotr Grzeliński.

Po przegranej z faworytami tj. Hubertem Kwieciński (numer jeden w kraju) oraz Piotrem Matkowski obecnie sklasyfikowanym na 18 pozycji w kraju, Piotrek Grzeliński stoczył bardzo wyrównany pojedynek z kwalifikantem Marcinem Żławiakiem przegrywając 3:2 oraz zdołał zwyciężyć 3:0 Piotra Kuczyńskiego z którym w kwietniu przegrał finał o Mistrzostwa Okręgu OZTS. W końcowej klasyfikacji zajął czwarte miejsce – najbardziej nielubiane przez sportowców – na otarcie łez pozostaje okazały puchar jaki otrzymał, nagrodę narzeczowa w postaci słuchawek bezprzewodowych oraz udany rewanż na Piotrze Kuczyńskim, z którym przegrał dwa ostatnie pojedynki finałowe. Piotr Grzeliński posiada limit imienny na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Olkuszu w dniach 3-5 czerwca 2022 roku oraz awans do fazy medalowej Mistrzostw Wielkopolski.