Wśród przyjemnych dźwięków kolęd, gwaru rozmów, zapachu aromatycznej herbaty spędziliśmy minioną niedzielę, 19 grudnia, na koźmineckim rynku. Spotkanie bożonarodzeniowe rozpoczął koncert kolęd zespołu ,,Koźminiacy”, później czas umilił występ orkiestry dętej z Koźminka.

Mimo, że pogoda nie stworzyła świątecznej atmosfery o klimat zadbali mieszkańcy gminy, tłumnie przybywający na rynek. Bez pośpiechu, z uśmiechem na ustach celebrowali to bożonarodzeniowe spotkanie wśród bliskich i przyjaciół. Przybywający chętnie kupowali świąteczne ozdoby wykonane przez uczniów ze szkół podstawowych z naszego regionu a także wsparli kiermasz charytatywny ,,Pomoc dla Pauliny”. Oprócz kiermaszu na koźmineckim rynku powstała szopka z żywymi zwierzętami a także zagroda z alpakami, które można było zabrać na spacer. Na zmarzniętych uczestników spotkania czekała gorąca, świąteczna herbata serwowana przez Karola Matczaka oraz domowy piernik.

Niedziela upłynęła w atmosferze wzajemnej życzliwości, było dużo śmiechu i żartów. Dzięki zaangażowaniu wielu osób zadziała się magia. Jedyne, czego zabrakło to śnieg, ale widocznie nie można mieć wszystkiego.