Dzisiaj jest piątek, 28 lutego 2020r. Imienieny Teofila i Makarego
Zakończenie projektu "KODERJUNIOR - SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA"

Zakończenie projektu "KODERJUNIOR - SZKOŁA MISTRZÓW PROGRAMOWANIA"

Celem projektu KODERJUNIOR było rozwijanie u uczniów umiejętności logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej oraz wdrażanie elementów nauki programowania w edukacji wczesnoszkolnej.

Zajęcia nie tylko rozwijały u dzieci logiczne myślenie i umiejętności matematyczne, pobudzały wyobraźnię, ale także wpływały korzystnie na rozwój fizyczny - koordynację ruchową i lateralizację. Podczas zajęć uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali stawiane przed nimi zadania. Między innymi planowali, przewidywali, projektowali i konstruowali. Wykazywali się przy tym dużą kreatywnością i pomysłowością, ale przede wszystkim dobrze się bawili i świetnie ze sobą współpracowali. 

Nauczyciele biorący udział w projekcie zostali przeszkoleni przez ekspertów, by przez kolejnych 14 tygodni prowadzić zajęcia programowania w swoich zespołach klasowychna bazie scenariuszy przygotowanych przez partnerów projektu - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dzięki programowi szkoła zyskała tablety i nowoczesne narzędzia edukacyjnie. Uczniowie, którzy uczestniczyli w projekcie KoderJunior 11 października 2019r. zrealizowali swoje ostatnie zadanie - zajęcia wyjazdowe do Laboratorium Szkoły Przyszłości w Poznaniu. Młodzi programiści korzystając z zestawów Lego budowali innowacyjne pojazdy, które w kolejnym etapie programowali i doskonale poradzili sobie z powierzonymi zadaniami. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, co widać na załączonych zdjęciach.

Katarzyna Załecka 

Małgorzata Nawrocka

Żaneta Janiak

Alina Frankiewicz