Dzisiaj jest wtorek, 21 stycznia 2020r. Imienieny Agnieszkii
XXVI edycja "Sprzątania Świata - Polska 2019"

XXVI edycja "Sprzątania Świata - Polska 2019"

We wtorek 17 września br. społeczność Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Mielęckiego aktywnie uczestniczyła w XXVI edycji "Sprzątanie Świata - Polska 2019". Hasło "Sprzątanie Świata - Polska 2019" brzmi: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" Uczennice i uczniowie zachęcają wszystkich mieszkańców gminy Koźminek: podejmujcie Państwo działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać, ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska.

Na godzinie wychowawczej przed szkołą odbył się apel, podczas którego przedstawiciele klasy VI b przypomnieli, że w naszej szkole znajdują się kosze do segregacji odpadów oraz zasady segregacji odpadów na papier, tworzywa sztuczne, szkło, odpady biodegradowalne i niebezpieczne. Następnie Pani Wicedyrektor Katarzyna Załecka przypomniała tereny przydzielone klasom do sprzątania oraz zasady bezpieczeństwa podczas jego trwania. Następnie wszystkie uczennice i uczniowie udali się pod czujnym okiem wychowawców na sprzątanie.

Udział w kolejnej edycji "Sprzątania Świata - Polska 2019" świadczy o trosce i zaangażowaniu społeczności Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Mielęckiego w Koźminku w działania ekologiczne i trosce o naszą "małą ojczyznę".

 Izabela Czechowska i Wioletta Domagała