Dzisiaj jest poniedziałek, 15 lipca 2019r. Imienieny Henryka i Włodzimierza
XVI Festiwal Teatrów Szkolnych w Szkole Podstawowej w Koźminku

XVI Festiwal Teatrów Szkolnych w Szkole Podstawowej w Koźminku

23 maja 2018r. w Szkole Podstawowej w Koźminku odbył się XVI Festiwal Teatrów Szkolnych. Tym razem swój udział zadeklarowało 7 zespołów ze szkół z okolicznych gmin.           

Głównym celem  imprezy była promocja młodych talentów, rozwijanie zainteresowań i umiejętności aktorskich uczniów, nawiązywanie kontaktów. Organizatorzy zwracali także uwagę na kształtowanie postaw twórczych, dbałość o kulturę słowa, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości uczniów.

Wszystkie zespoły pokazały się z jak najlepszej strony.  Zobaczyliśmy wysoki kunszt aktorski, wspaniałą scenografię i reżyserię.

Jak co roku patronat nad  festiwalem, objęli: Wójt Gminy Koźminek - Andrzej Miklas, prezes Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej - Grzegorz Poniatowski, a także prezes Gminnej Spółdzielni w Koźminku - Krystyna Szczygiecka i Stowarzyszenie ,,LGD7 - Kraina Nocy i Dni" na czele z dyrektorem biura - Kamilą Pawlak.

Niezależne jury, w skład którego weszły panie Marianna Kurek, Monika Nowak, Elżbieta Włodarczyk i Natalia Sobczak, oceniało zmagania teatralne młodych aktorów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I - III oraz  IV - VII. Ocenie podlegały: oryginalność scenariusza, gra aktorska, kostiumy, scenografia i dobór muzyki.

W kategorii klas I -III pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rajsku, drugie zespół LEŚNE LUDKI z Nowego Nakwasina i MASKA I z Moskurni, a trzecie EXTRAKLASA z Koźminka.

W kategorii klas IV - VII pierwsze miejsce zajął zespół MASKA z Moskurni, drugie KAMELEON z Żelazkowa, natomiast trzecie BAJASY z Koźminka.

Jury przyznało również nagrody indywidualne za szczególne zdolności aktorskie. Otrzymali je: Iza Olszewska (SP w Rajsku), Mikołaj Domagała (SP w Moskurni), Nadia Janiak i Maria Owczarek (SP w Koźminku).

Przygotowaniem festiwalu zajęły się panie Mariola Dorota Józefiak, Grażyna Siewieja, Mirosława Broniecka.

Uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez naszych sponsorów.

Podsumowując XVI Festiwal Teatrów Szkolnych pani dyrektor Iwona Chojnacka - Adamus podziękowała wszystkim dzieciom i opiekunom za ich pracę włożoną w przygotowanie inscenizacji oraz zaprosiła do udziału w XVII Festiwalu w maju przyszłego roku.

  Opracowały:

 M. D. Józefiak

G.Siewieja