Dzisiaj jest wtorek, 10 grudnia 2019r. Imienieny Julii i Daniela

XI Spotkania Dęciaków

9 czerwca w Szkole Podstawowej w Koźminku odbyło się XI Spotkanie Dęciaków i Wielkie Święto Dzieciaków. Patronat na uroczystością objął Wójt Gminy Koźminek  oraz Południowo - Wielkopolski Związek Chórów i Orkiestr - Oddział w Ostrowie Wielkopolskim. Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Centrum.

Jak co roku uroczystość rozpoczęła się od parady marszowej orkiestr dętych ulicami Koźminka. Następnie wszystkie przybyłe orkiestry wykonały wspólnie następujące utwory: Happy Marching Band No.1 oraz Orkiestry Dęte.

W tym roku na Spotkanie przybyły cztery orkiestry dęte: Orkiestra Vivo GOKiS Biała, Orkiestra Dęta OSP Klonowa, Orkiestra Dęta Parafii Królików,  Orkiestra Dęta OSP Złotów, które mogły zaprezentować swoje umiejętności w 30 minutowych indywidualnych koncertach.

W przerwach między występami orkiestr wystąpili: Zespół Śpiewaczy "Koźminiacy" oraz  dzieci ze Szkoły Podstawowej w Koźminku. W układzie tanecznym ?Różowe eksplozje? zaprezentował się zespół taneczny Słoneczka, Zespół Ekoludki w piosence ludowej z Beskidu żywieckiego "Hej jak ta sarna" oraz Zuzanna Obsadna w piosence ludowej "Łowiczanką jestem". Dzieci do występu przygotowała Pani Małgorzata Nawrocka.

Organizatorami tegorocznego Spotkania  Dęciaków i Wielkiego Święta Dzieciaków byli: Urząd Gminy Koźminek, Gminna Orkiestra Dęta Koźminek, przy współpracy z OSP Koźminek i Kołem Gospodyń Wiejskich ze Złotnik i Nowego Nakwasina oraz Dyrekcja i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Koźminku.

W tym roku Spotkania Dęciaków zmieniło swoją formę i zostało połączone z Dniem Dziecka organizowanym przez Dyrekcje i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Koźminku.

Można było bezpłatnie skorzystać z dmuchanych zamków, trampoliny oraz spróbować swoich umiejętności jazdy na pijanym rowerze.

Rada Rodziców przygotowała Kawiarenkę oraz loterie fantową, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Każdy mógł poczuć się wygranym, nie było pustych losów, a  nagrodą główną był rower.

Odbyło się również głosowanie na najlepszą orkiestrę, którą wolą publiczności została ORKIESTRA DĘTA OSP KLONOWA.

Na zakończenie wszystkie orkiestry z rąk Pani Wójt Gminy Koźminek  Iwony Michniewicz otrzymały pamiątkowe statuetki za udział w XI Spotkaniu Dęciaków.

Natomiast Pan Wojciech Zieleziński przedstawiciel Południowo?Wielkopolskiego Związku Chórów i Orkiestr wręczył dyplomy i odznaki członkom koźmineckiej orkiestry.

Dyplom za działalność w amatorskim ruchu muzycznym otrzymała Marta Wilk. Złota odznakę otrzymał Jacek Konopczyński, brązowe: Angelina Murawińska, Tomasz Marszał oraz Piotr Kostera.

Składamy serdeczne podziękowania za pomoc i okazane wsparcie finansowe dla: Ochotniczej Straży Pożarnej Koźminek, paniom z Koła Gospodyń w Złotnikach i Nowego Nakwasina,  sponsorom: Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej, GS Samopomoc Chłopska Koźminek, Masarnia "Koźminek",  Przemysław Walczykiewicz, Mariusz i Kamila Krupińscy, Mariusz Tułacz, Zdzisław Dziubek oraz Tomasz i Aldona Majerowicz.