Dzisiaj jest poniedziałek, 15 lipca 2019r. Imienieny Henryka i Włodzimierza
Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej i Republiki Czeskiej

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej i Republiki Czeskiej

Maj, to miesiąc, w którym uczniowie chętnie wyjeżdżają na szkolne wycieczki. Po całym roku zmagań w szkolnych ławkach z przyjemnością wypoczywają, zwiedzając różne zakątki kraju, a w tym roku, w przypadku drugich klas gimnazjum, zagranicy. Już na początku roku szkolnego wybraliśmy trasę wycieczki, a przez kolejne miesiące przygotowywaliśmy się do niej. Większością głosów wybraliśmy Kotlinę Kłodzką oraz Skalne Miasto w Republice Czeskiej i stolicę Czech, Pragę.

Jak się okazało, wybór był trafny! Program wycieczki był bardzo napięty, ale dzięki temu gimnazjaliści poznali piękne zakątki Ziemi Kłodzkiej, obejrzeliśmy Kaplicę Czaszek w Kudowie - Zdroju , odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Boskiej Wambierzyckiej Królowej Rodzin, zwiedziliśmy Kopalnię Złota w  z jej licznymi atrakcjami. Niesamowite wrażenie zrobiły na uczniach ogromne skały, które tworzą Skalne Miasto w Czechach. Dla niektórych to była wielka atrakcja, ponieważ pierwszy raz przekraczali granice naszego państwa. Pływaliśmy łodzią po jeziorku, które usytuowane jest wśród skał. Trzeci dzień spędziliśmy w Pradze. Pan przewodnik oprowadził nas po głównych ulicach miasta, pokazał najważniejsze zabytki i urokliwe miejsca w czeskiej stolicy. Wypłynęliśmy także w rejs po Wełtawie, najdłuższej rzece, przepływającej przez Czechy.

Podczas wycieczki panowała przemiła i serdeczna atmosfera. Uczniowie zintegrowali się i zawarli nowe przyjaźnie. To była bardzo dobra wycieczka!

 Róża Buchnajzer, Izabela Czechowska, Elzbieta Hutko, Wanda Pietrzykowska