Dzisiaj jest czwartek, 23 stycznia 2020r. Imienieny Ildefonsa i Rajmunda

Wakacyjne zajęcia

W dniach od 7 do 16 sierpnia 2019 roku odbyły się zajęcia wakacyjne dla dzieci ze Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej w Koźminku. Tegoroczne wakacje były wypłonione różnorodnymi zajęciami, które miały na celu zagospodarowanie dzieciom wolnego czasu.  Dzieci miały możliwość skorzystania z wielu atrakcji, m.in.: wyjazdu do ZOO i kina, warsztatów plastycznych, hortiterapeutycznych i kulinarnych oraz zabaw, gier i konkursów.

Główną atrakcją był wyjazd do ZOO Safari w Borysewie, gdzie dzieci mogły obejrzeć wiele rzadkich i egzotycznych gatunków zwierząt oraz uczestniczyć w pokazowych karmieniach zwierząt.

Dzieci były także w kinie w Rychwale na filmie: "Był sobie pies". Film przedstawiał piękną i pouczającą historię przyjaźni psa i człowieka. Po filmie dzieci grały w kręgle na miejscowym torze. Dla wielu było to nowe doświadczenie w życiu, ale przede wszystkich okazja do sportowej rywalizacji.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne, polegające na pieczeniu i ozdabianiu ciasteczek. Zajęcia były zorganizowane na terenie Baru Przystań w Murowańcu. Po zajęciach kulinarnych dzieci  miały możliwość skorzystania z placu zabaw i boiska. W jednym z dni odbyły się warsztaty hortiterapeutyczne, podczas których dzieci wykonały zapachowe cukry i herbaty oraz lampiony ozdobione motywami roślinnymi. Zajęcia miały też wartość edukacyjną, gdyż pokazywały różnorodność zastosowania roślin w naszym życiu. Ponadto odbywały się zajęcia kreatywne, polegające na tworzeniu mas plastycznych z mąki, soli, pianki do golenia, kleju, barwników, brokatu i innych składników.

Wspólnie spędzony czas upłynął miło, podczas wycieczek, warsztatów i zabaw.

Świetlica opiekuńczo-wychowawcza dla dzieci, działa także w ciągu roku szkolnego, dwa razy w tygodniu (poniedziałki i piątki) w godzinach od 15.00 do 18.00.