Dzisiaj jest piątek, 26 kwietnia 2019r. Imienieny Marii i Marcelego
Sukces ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Moskurni w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum"

Sukces ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Moskurni w konkursie "Moja Przygoda w Muzeum"

Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku przystąpiło po raz kolejny do organizacji na szczeblu regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum", którego głównym organizatorem jest Muzeum Okręgowe w Toruniu. Konkurs w Opatówku zorganizowany został pod patronatem Starosty Kaliskiego.

Konkurs miał na celu pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży o zbiorach muzealnych różnego typu i profilu specjalistycznego, ich rodowodzie i charakterze, a także wartościach naukowych, historycznych i artystycznych.

Do udziału zaproszono dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Nasi uczniowie również wzięli udział w tym konkursie.

Jury z udziałem specjalistów z zakresu sztuki, muzealnictwa i pedagogiki z 61 nadesłanych na konkurs prac wyłoniło 23 laureatów.

Komisja konkursowa wyróżniła pracę Wiktora Perskawca z kl. I, która znalazła się na wystawie pokonkursowej w Muzeum Przemysłu w Opatówku.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród miało miejsce 8 czerwca br. w sali fortepianów Muzeum Przemysłu w Opatówku. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa wszystkich, nadesłanych do Opatówka prac. Otwarcie wystawy uświetnił koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kaliszu

Gratuluję

Jolanta Buczkowska