Dzisiaj jest sobota, 20 lipca 2019r. Imienieny Czesława i Hieronima
Sukces uczennic Szkoły Podstawowej w Koźminku w VI Powiatowym Konkursie Piosenki Ekologicznej w Liskowie.

Sukces uczennic Szkoły Podstawowej w Koźminku w VI Powiatowym Konkursie Piosenki Ekologicznej w Liskowie.

W piątek, 19 października w Zespóle Szkół Nr 1 w Liskowie odbył się VI Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej. Tegoroczna edycja organizowana była przez Powiat Kaliski i Zespół Szkół nr 1 w Liskowie. Honorowy Patronat nad wydarzeniem sprawował Starosta Kaliski, Krzysztof Nosal, który wręczał nagrody laureatom.

  Cykliczny Konkurs Piosenki Ekologicznej stanowi dopełnienie pasji ekologicznych rozwijanych w szkole, a jego nadrzędnym zadaniem jest propagowanie dbałości o środowisko naturalne poprzez śpiew.

Ważną rolą konkursu jest również wspieranie najbardziej uzdolnionych uczniów z terenu Powiatu Kaliskiego. Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej stwarza doskonałe możliwości, by każdy z nich mógł zaprezentować swoje umiejętności wokalne oraz dorobek artystyczny. To sprzyja promowaniu młodych talentów.

 W konkursie zespół wokalny "Ekoludki" zaprezentował piosenkę pt. "Nie deptać stokrotek", a solistka Nadia Janiak zaśpiewała "Zieloną piosenkę". Obie prezentacje zostały najwyżej ocenione przez jury konkursu- otrzymały I miejsca w swoich kategoriach.

 Uczennice były bardzo zadowolone z otrzymanych nagród- zespół otrzymał zestaw do karaoke, Nadia natomiast tablet.

Uczniów do występu przygotowała pani Małgorzata Nawrocka