Dzisiaj jest czwartek, 23 stycznia 2020r. Imienieny Ildefonsa i Rajmunda
SUKCES GIMNAZJALISTY W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM - marzec 2019 roku

SUKCES GIMNAZJALISTY W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM - marzec 2019 roku

Każdego roku Kuratorium Oświaty w Poznaniu ogłasza Wojewódzki  Konkurs Historyczny dla uczniów gimnazjum. W roku szkolnym 2018/2019  zorganizowany on został po raz ostatni. Uczniowie w ramach konkursu na każdym etapie  byli zobowiązani do przeczytania kilku książek historycznych, znajomości źródeł historycznych spoza podręczników szkolnych, atlasów i obrazów Jana Matejki nawiązujących do historii Polski. Stopień szkolny obejmował dzieje Polski i dzieje powszechne do 1795 roku, stopień rejonowy do 1815 roku, natomiast stopień wojewódzki do 1918 roku.

Do etapu szkolnego w październiku zgłosiło się kilku uczniów z klas III gimnazjum. Do etapu rejonowego, który odbył się w listopadzie zakwalifikował się uczeń klasy III B Szymon Buchwald. Ta część konkursu zorganizowana została w Kaliszu. Należało wykazać się wiedzą  i umiejętnościami z zakresu treści przewidzianych na I i II etapie konkursu i wypełnić test przygotowany przez komisję konkursową. 

Praca na tym etapie konkursu też zakończyła się sukcesem, bowiem Szymon zakwalifikował się do finału wojewódzkiego konkursu. 09 marca 2019 roku  w Poznaniu  przystąpił do ostatniego etapu. Musiał wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu historii Polski i dziejów powszechnych do 1918 roku. Ucznia w zmaganiach konkursowych wspierała nauczycielka historii Jolanta Mruk ? Jaźwiecka. Dzień ogłoszenia wyników był w szkole niezwykle radosny, bowiem okazało się, że Szymon Buchwald został  FINALISTĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO!!!  w kategorii uczniów gimnazjum. Gratulujemy!

 

Autor: Jolanta Mruk - Jaźwiecka