Dzisiaj jest poniedziałek, 15 lipca 2019r. Imienieny Henryka i Włodzimierza
Spotkanie międzyszkolne w ramach programu rządowego „Aktywna Tablica”

Spotkanie międzyszkolne w ramach programu rządowego „Aktywna Tablica”

Nasza szkoła w roku szkolnym 2017/2018 przystąpiła do programu rządowego „Aktywna Tablica". Dzięki temu otrzymała ekran dotykowy i tablicę interaktywną. Ich wykorzystanie w bieżącej pracy na lekcjach pozwala na doskonalenie procesu edukacyjnego i większe zaangażowanie uczniów w proces nauczania. Służy również do rozwoju kompetencji nauczycielskich w zakresie celowego wykorzystania TIK-u.

10 maja 2018 roku do naszej szkoły zostały zaproszone delegacje z okolicznych szkół podstawowych w ramach międzyszkolnych sieci współpracy i samokształcenia zespołów nauczycielskich. Gośćmi byli uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami ze szkoły w Dębem, Godzieszach Wielkich i Morawinie. Reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie klasy IV b: Kajetan Adamczyk, Lena Ciemcia i Weronika Langer.

Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w lekcji otwartej prowadzonej przez panią Katarzynę Lis oraz Annę Pytlińską. Brali udział w interaktywnych zabawach edukacyjnych z wykorzystaniem aplikacji Kahoot, LearningApps, Quizziz. Tworzyli kolorowanki 3D w aplikacji Quiver. Rozwiązywali zadania ze strony wordwall.net korzystając z generatora kodów. Utrwalili sobie tabliczkę mnożenia, zasady ortografii, słówka z języka angielskiego, części mowy, rozmieszczenie niektórych województw, itp...

Przy wykonywanych ćwiczeniach uczniowie bardzo dobrze się bawili i chętnie pomagali sobie wzajemnie jednocześnie ucząc się zdrowej rywalizacji.

Anna Pytlińska, Katarzyna Lis