Dzisiaj jest piątek, 16 listopada 2018r. Imienieny Gertrudy i Edmunda
PUCHAR DLA UCZNIOW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MOSKURNI

W dniu 17.10.2018 roku w Liskowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kaliskiego Ziemskiego w Halowej Piłce Nożnej Szkół Podstawowych w kat. chłopców. Zawody odbyły się w ramach Igrzysk Dzieci - edycja 2018/2019. Turniej zorganizowany został przez Kaliski Ziemski SZS w ramach zadania publicznego zleconego przez Starostwo Powiatowe w Kaliszu we współpracy z Szkołą Podstawową w Liskowie oraz  nauczycielem wychowania fizycznego Arturem Helmanem.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn wyłonionych w eliminacjach gminnych. Łącznie w zawodach wystartowało 81. Gminę Koźminek reprezentowała  Szkoła Podstawowa w Moskurni w składzie: Kacper Białek (kapitan), Dawid Gawron, Mikołaj Domagała, Kacper Matczak, Jakub Cichy i Mateusz Piejaś (bramkarz).

Uczniowie z Moskurni w całym turnieju zajęli 3 miejsce przegrywając tylko jeden mecz ze zwycięzcą zawodów ? Szkoła Podstawową w Stawiszynie.

Był to kolejnych sukces uczniów z Moskurni w ramach Igrzysk Dzieci tj. rozgrywek sportowych prowadzonych przez Kaliski Ziemski Szkolny Związek Sportowy.

We wrześniu zdobyli oni pierwsze miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców oraz drugie miejsce w tej samej dyscyplinie w kat. dziewcząt. Na początku października uczniowie Szkoły Podstawowej w Moskurni zwyciężyli w Drużynowym Tenisie Stołowym i to we wszystkich 4 kat. tj uczniów i uczennic do klasy szóstej oraz uczniów i uczennic klas VII-VII i oddziału gimnazjalnego (Igrzyska Młodzieży Szkolnej).

Sukces w Mistrzostwach Powiatu w Halowej Piłce Nożnej był możliwi dzięki systematycznym treningom jakie uczniowie Szkoły Podstawowej w Moskurni  realizują w lokalnym Klubie Pelikan Karolew.