Dzisiaj jest sobota, 20 lipca 2019r. Imienieny Czesława i Hieronima
Nagroda w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania lub ochrony kultury za 2017 roku - Zespół "Koźminiacy".

Nagroda w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania lub ochrony kultury za 2017 roku - Zespół "Koźminiacy".

29 września w Żelazkowie odbyło się Powiatowe Spotkanie z Kulturą. Na uroczystości uhonorowano osoby, zespoły ludowe, orkiestry dęte, koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia za wkład i zaangażowanie w działalność na rzecz rozwoju i promocji powiatu kaliskiego w dziedzinie kultury.

Uchwałą Zarządu Powiatu Kaliskiego nagrodę finansową w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania lub ochrony kultury za 2017 roku z naszej gminy otrzymał: Zespół "Koźminiacy?.

Dla przypomnienia krótka charakterystyka:

Zespół ?Koźminiacy? wykonuje repertuar folklorystyczny i biesiadny, corocznie uświetnia gminne imprezy, m.in.: Spotkanie Noworoczne, Gminne Dożynki, obchody Dnia Niepodległości. Dzięki obecności Zespołu uroczystości nabierają niepowtarzalnego swojskiego charakteru. Ponadto Zespół prezentował się podczas wielu imprez powiatowych, jak i również w powiatach ościennych, czy sąsiednich gminach. Poprzez udział w licznych przeglądach i festiwalach promuje naszą gminę na terenie Wielkopolski. Zespół ?Koźminiacy? to niewątpliwie artystyczna wizytówka naszej Gminy Koźminek.                                             Zespół reprezentował gminę , m.in. na:                                                                             

2016 rok: Estrada Folkloru w Morawinie, Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej w Brzezinach, XIV Świąteczne Spotkanie z Tradycją w Łaszkowie, Świąteczne Spotkanie Folklorystów w Kaliszu.                                                                                                                                 2017 rok:  Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu ? Festiwal Muzyki Tradycyjnej ? Melodie Stamtąd, Ciechocinek, dożynki Rajsko, Chocz Dożynki Estrada Folkloru.                                   2018 rok: Dni Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w Dębe, Kaliski Festiwal Smaków, Biesiada Folkloru Ziemi Kaliskiej Brzeziny, II miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Szreniawa.                                                                                                                                              W tym roku odbył się również jubileusz 15-lecia funkcjonowania Zespołu.