Dzisiaj jest sobota, 17 listopada 2018r. Imienieny Grzegorza i Salomei
MISTRZOSTWA POWIATU KALISKIEGO ZIEMSKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM IM. MACIEJA MILEWSKIEGO

W dniu 25.04.2018 roku na Stadionie Miejskim w Kaliszu przy ul. Łódzkiej, odbyły się III Mistrzostwa Powiatu Kaliskiego Ziemskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym im. Macieja Milewskiego. Zawody odbyły się w ramach Igrzysk Dzieci - edycja 2017/2018. Impreza zorganizowana została przez Kaliski Ziemski SZS w ramach zadania publicznego zleconego przez Starostwo Powiatowe w Kaliszu.

W zawodach wzięło udział 15 drużyny, w tym 7 drużyn żeńskich (42 dziewczęta) oraz 8 męskich (46 chłopców), co dało łącznie liczbę 88 zawodników. Nasza szkołę reprezentowali Oliver Kałach, Maciej Kasprzak, Mateusz Janik, Wiktor Olszewski i Adam Bałwas. Oraz dziewczęta w składzie Wiktoria Błazik, Maria Owczarek, Paulina Buchwald, Justyna Taczała, Karolina Tylczyńska, Anna Adamus.

Zarówno chłopcy jak i dziewczęta zajęli trzecia miejsca drużynowo. Jednak bardzo dobrze spisali się także indywidualnie. Oliver Kałach został najlepszym czwórboistom z wynikiem 268 pkt. co jest nowym rekordem naszej szkoły poprawiony po 11 latach. Oliver wygrał bieg na 60 m. (nowy rekord szkoły poprawiony po 10 latach) oraz rzut piłeczka palantową. Trzecie miejsce zajął w skoku w dal oraz w biegu na 1000m. Wśród dziewcząt Wiktoria Błazik zajęła drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych czwórboistek z wynikiem 262 pkt. co także jest nowym rekordem szkoły poprawionym po 10 latach, jednak trzeba pamiętać że Wiktoria to uczennica dopiero piątej klasy to da jej za rok szanse jeszcze raz poprawy jej wyniku. Wiktoria wygrała skok w dal, w biegu na 600m. była trzecia oraz druga w biegu na 60m. Natomiast mistrzynią powiatu w rzucie piłeczka palantową została Anna Adamus, która osiągnęła 43 m. co też jest nowym rekordem szkoły.