Dzisiaj jest czwartek, 23 stycznia 2020r. Imienieny Ildefonsa i Rajmunda
Krzysztof Petek - spotkanie autorskie w Szkole Podstawowej w Nowym Nakwasinie

Krzysztof Petek - spotkanie autorskie w Szkole Podstawowej w Nowym Nakwasinie

Dnia 15 marca 2019 r., do Szkoły Podstawowej w Nowym Nakwasinie zawitał p.Krzysztof Petek, autor powieści sensacyjno-przygodowych, dziennikarz, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania. Spotkanie zorganizowano dla uczniów klas I-IV, autor promował swoją nową książkę dla dzieci i młodzieży, pt.: "Amulet pecha". Książka ta jest kontynuacją pierwszej części "Spokojne wakacje", z tymi samymi bohaterami.

Spotkanie rozpoczęło się autoprezentacją p.Krzysztofa Petki, który w kilku zdaniach opowiedział o sobie i swoich książkach. Zdradził, skąd bierze pomysły na swoje książki i w jaki sposób zbiera materiały niezbędne do pracy twórczej. Zachęcał uczniów do czytania literatury, która nie tylko rozwija umiejętność czytania, ale pozwala na rozwój wyobraźni i wzbogaca życie człowieka. W fascynujący sposób opowiadał o swoich podróżach po świecie i niezwykłych przygodach, jakie go spotkały. Swoje opowieści uzupełnił ciekawymi zdjęciami z licznych wypraw i wędrówek.

Na zakończenie spotkania w kilku zdaniach zaprezentował promowaną książkę i zachęcił do jej zakupu oraz oczywiście do przeczytania. Wszyscy uczniowie mogli nabyć książkę ze specjalną dedykacją i autografem samego autora. Książka cieszyła się dużym powodzeniem. Autor podarował jeden egzemplarz w darze dla szkoły, oczywiście również z autografem. Uczestnicy spotkania serdecznie podziękowali twórcy za przybycie i wręczyli kwiaty.

  A.Karolak