Dzisiaj jest piątek, 14 grudnia 2018r. Imienieny Alfreda i Izydora
Koźminek stolicą kolarstwa

Koźminek stolicą kolarstwa

W dniach 15 i 16 września w Koźminku odbył się Finał Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski KZ LZS w Kolarstwie Szosowym. Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia był Uczniowski Klub Sportowy ?Koźminianka?. Gospodarzem tegorocznej edycji Pucharu Polski był Wójt Gminy Koźminek Andrzej Miklas natomiast partnerami w  organizacji zawodów byli: Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Wielkopolski Związek Kolarski z Prezesem Lucjuszem Wasilewskim na czele. Impreza ta ściągnęła do naszej małej miejscowości kolarzy z całej Polski i spoza jej granic. Rywalizacje kolarzy odbyły się na dwóch różnych trasach. W sobotę 15 września jazda indywidualna na czas a w niedzielę 16 września wyścigi ze startów wspólnych. Zawody odbywały się w kategoriach : żak i żaczka, młodzik i młodziczka, juniorka młodsza i junior młodszy, juniorki i juniorzy oraz kobiety OPEN i orliczki. Z przyjemnością podziwialiśmy też mastersów i amatorów w starcie wspólnym. W niedziele mogliśmy też oglądać zmagania najmłodszych, dzieci w wieku 3 ? 10 lat (przyszłość kolarstwa) na specjalnej przygotowanej trasie.

Wyniki z jazdy indywidualnej czas w Poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Kategoria ŻAK chłopcy (dystans ? 5,1 km):

1)      Filip Piguła SZKÓŁKA KOLARSKA W GODZIESZACH WIELKICH 8 m 46 s

2)      Wiktor Gałdyn KTK KALISZ 8 m 47 s

3)      Patryk Goszczurny SZKÓŁKA KOLARSKA W GODZIESZACH WIELKICH 8 m 50 s

4)      Jakub Gilicki SZKÓŁKA KOLARSKA W GODZIESZACH WIELKICH 9 m 37 s

5)      Karol Grządziel AKADEMIA KOLARSKA W KOŁOBRZEGU 10 m 23 s

Kategoria ŻAK dziewczęta (dystans ? 5,1 km):

1)      Kornelia Braun Szkółka Kol. KTC Kołobrzeg 9 m 56 s

2)      Otylia Kubicka UKS ENERGETYK JUNIOR 9 m 18 s

3)      Gabriela Pustkowiak KK TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE 9 m 23 m

4)      Aleksandra Smoliga SZKÓŁKA KOLARSKA W GODZIESZACH WIELKICH 9m 28 s

5)      Laura Witkowska SZKÓŁKA KOLARSKA W DARŁOWIE 9 m 48 s

Kategoria Młodzik (dystans ? 5,1 km):

1)      Hubert Grygowski LKKS CHRABĄSZCZE NOWOGARD 7 m 24 s

2)      Mateusz Przymusiński UKS MRÓZ JEDYNKA KÓRNIK 7 m 26 s

3)      Tomasz Andrzejczak KOLARSKI KLUB SPORTOWY GOSTYŃ 7 m 34 s

4)      Marek Majdanics ACK STARA VES NAD ONDREJNICI 7 m 37 s

5)      Mateusz Olejnik KTTK KALISZ 7 m 40 s

Kategoria Młodziczka (dystans ? 5,1 km):

1)      Anna Długaś KTK Kalisz 8 m 21 s

2)      Weronika Wróblewska ALKS STAL GRUDZIDZ ? LUKS   8 m 37 s

3)      Julita Przymusińska UKS MRÓZ JEDYNKA KÓRNIK 8 m 39 s

4)      Kinga Marek MAYDAY TEAM LUBLIN 8 m 42 s

5)      Maria Hoffmann UKS MRÓZ JEDYNKA KÓRNIK

Kategoria Junior Młodszy (dystans ? 11,1 km):

1)      Radosław Frątczak UKS COPERNICUS ? SMS TORUŃ 14 m 54 s

2)      Kacper Majewski KOLARSKI KLUB SPORTOWY GOSTYŃ 15 m 4 s

3)      Tobiasz Zaremba KOLARSKI KLUB SPORTOWY GOSTYŃ 15 m 21 s

4)      Adam Woźniak UKS COPERNICUS ? SMS TORUŃ 15 m 22 s

5)      Kacper Smerczek WLKS KRAKUS ? BBC CZAJA 15 m 33 s

Kategoria Kobiety Juniorki młodsze (dystans ? 11,1 km):

1)      Olga Wankiewicz UKS COPERNICUS ? SMS TORUŃ 17 m 15 s

2)      Tamara Szalińska UKS RATUSZ MASZEWO 17 m 20 s

3)      Maja Wróblewska UKS RATUSZ MASZEWO 17 m 33 s

4)      Amelia Rusinek MAYDAY TEAM LUBLIN 17 m 38 s

5)      Zuzanna Olejniczak KOLARSKI KLUB SPORTOWY GOSTYŃ 17 m 49 s

Kategoria JUNIOR (dystans ? 24 km):

1)      Damian Papierski UKS KOŹMIANKA 30 m 10 s

2)      Dawid Pluta UKS KOŹMIANKA 30 m 49 s

3)      Dawid Kuderczak KLTC KONIN 30 m 55 s

4)      Nikodem Grzenkowicz GKS CARTUSIA 31 m 19 s

5)      Jakub Śmieszek KK TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE 31 m 29 s

6)      Vladimir Miksanik ACK STARA VES NAD ONDREJNICI 31 m 30 s

7)      Wiktor Richter UKS KOŹMIANKA 31 m 35 s

Kategoria Kobiety JUNIORKI (dystans ? 18 km):

1)      Marta Jaskulska KK BCM NOWATEX ZIEMIA DARŁOWSKA  24 m 14 s

2)      Paulina Pastuszek TKK PACIFIC NESTLE FITNESS 26 m 06 s

3)      Wiktoria Polak KTTK KALISZ 26 m 17 m

4)      Dominika Bykowska ALKS STAL OCETIX IGLOTEX GRUDZIĄDZ 26 m 26 s

5)      Oliwia Majewska  UKS COPERNICUS ? SMS TORUŃ 26 m 46 s

Kategoria ELITA - Kobiety dystans ? 18 km):

1)      Monika Brzeżna MAT ATOM DEWELOPER 24 m 16 s

2)      Katarzyna Wilkos MAT ATOM DEWELOPER 24 m 16 s

3)      Karolina Karasiewicz TKK ?PACIFIC? NESTLE FITNES 24 m 56 s

4)      Łucja Pietrzak MAT ATOM DEWELOPER 25 m 11 s

5)      Katarzyna Brewińska TKK ?PACIFIC? NESTLE FITNES 25 m 12 s

Kategoria Kobiety Orliczki (dystans ? 18 km):

1)       Aurela Nerlo MAT ATOM DEWELOPER 25 m 04 s

2)      Marta Lach MAT ATOM DEWELOPER 25 m 18 s

3)      Weronika Humelt UKS MRÓZ JEDYNKA KÓRNIK

4)      Nikola Różyńska TKK ?PACIFIC? NESTLE FITNES 25 m 35 s

5)      Dorota Brzęzak LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW 25 m 37 s

Kategoria MASTERS I  (dystans ? 18 km):

1)      Jacek Sargalski Niezrzeszony 25 m 24 s

Kategoria MASTERS III  (dystans ? 18 km):

2)      Mirosław Wójciak Niezrzeszony 22 m 46 s

3)      Rafał Wrożyna Niezrzeszony 23 m 38 s

4)      Paweł Kałuszka GATTA BIKE ? RS 24 m 41 s

5)      Paweł Drab RYCERZE ROLANDA 24 m 53 s

6)      Grzegorz Turkiewicz GATTA BIKE-RS 25 m 38 s

 

Wyniki z wyścigów ze startów wspólnych w Poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Kategoria ŻAK chłopcy (dystans ? 17,5 km):

1)      Wiktor Gałdyn ? KTTK KALISZ 42 m 02 s

2)      Patryk Goszczurny SZKÓŁKA KOLARSKA W GODZIESZACH WIELKICH

3)      Jakub Gilicki SZKÓŁKA KOLARSKA W GODZIESZACH WIELKICH

4)      Filip Augustyn UKS MOTO AGBUD STELWED JELCZ LASKOWICE

5)      Radosław Jakubczak SZKÓŁKA KOLARSKA W KÓRNIKU

Kategoria ŻAK dziewczęta (dystans ? 17,5 km):

1)      Kinga Tyszkiewicz MKS ŚRODA WLKP. 38 m 53 s

2)      Kornelia Braun Szkółka Kol. KTC Kołobrzeg

3)      Gabriela Pustkowiak KK TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE

4)      Natalia Sobiech SZKÓŁKA KOLARSKA W KRAMSKU

5)      Otylia Kubicka UKS ENERGETYK JUNIOR GRYFINO

Kategoria Młodzik (dystans ? 35,00 km):

1)      Hubert Grygowski LKKS CHRABĄSZCZE NOWOGARD 1 h 0 m

2)      Mateusz Przymusiński UKS MRÓZ JEDYNKA KÓRNIK 1 h 0 m

3)      Dariusz Niewiadomy WLKS KRAKUS - BBC CZAJA 1 h 0 m

4)      Mateusz Olejnik KTTK KALISZ 1 h 0 m

5)      Bartłomiej Bacieczko  LKS POM - SPARTHERM

Kategoria Kobiety Młodziczki (dystans ? 17,5 km):

1)      Julia Wudniak KS ROMET- RENEX BYDGOSZCZ 36 m7 m

2)      Milena Jędrzejak MLUKS VICTORIA Jarocin 36 m 7 s

3)      Anna Długaś KTK Kalisz 36 m 7 s

4)      Weronika Wróblewska ALKS STAL GRUDZIĄDZ ? LUKS GRODNO NOWOGRÓD 36m 10 s

5)      Maria Hoffmann UKS MRÓZ JEDYNKA KÓRNIK 36 m 10 s

Kategoria Junior Młodszy (dystans ? 87,5 km):

1)      Tobiasz Zaremba KOLARSKI KLUB SPORTOWY GOSTYN 2 h 4 m

2)      Adam Woźniak UKS COPERNICUS ? SMS TORUŃ 2 h 5 m

3)      Maciej Strzelczyk UKS MOTO AGBUD STELWED JELCZ LASKOWICE 2 h 5 m

4)      Kacper Majewski KOLARSKI KLUB SPORTOWY GOSTYŃ 2 h 5 m

5)      Tomasz Dobrzyński ALKS STAL INTERMAX HOUGE GRUDZIĄDZ 2 h 5 m

Kategoria Kobiety Juniorki młodsze (dystans ? 52 km):

1)      Olga Wankiewicz UKS COPERNICUS ? SMS TORUŃ 1 h 33 m

2)      Sylwia Kulczyk ALKS STAL INTERMAX HOUGE GRUDZIĄDZ 1 h 33 m

3)      Nikola Welowska LUKS JF DUET GOLENIÓW 1 h 33 m

4)      Zuzanna Olejniczak KOLARSKI KLUB SPORTOWY GOSTYŃ 1 h 33 m

5)      Zofia Picz UKS MRÓZ JEDYNKA KÓRNIK 1 h 33 m

Kategoria JUNIOR (dystans ? 105 km):

1)      Karol Wawrzyniak TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 2 h 20 m

2)      Szymon Strzelczyk UKS MOTO AGBUD STELWED JELCZ LASKOWICE 2 h 20 m

3)      Jakub Krysztofiak ALKS STAL OCETIX IGLOTEX GRUDZIĄDZ 2 h 20 m

4)      Marcin Zarębski UKS MOTO AGBUD STELWED JELCZ LASKOWICE 2 h 20 m

5)      Jakub Śmieszek KK TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE 2 h 20 m

Kategoria Kobiety JUNIORKI (dystans ? 87,5 km):

1)      Marta Jaskulska KK BCM NOWATEX ZIEMIA DARŁOWSKA  2 h 13 m

2)      Paulina Pastuszek TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 2 h 13 m

3)      Małgorzata Dąbrowska LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW 2 h 13 m

4)      Oliwia Majewska UKS COPERNICUS ? SMS TORUŃ 2 h 13 m

5)      Dominika Włodarczyk MLKS WIELUŃ

Kategoria Kobiety ? OPEN (dystans ? 87,5 km):

1)      Karolina Karasiewicz TKK PACIFIC NESTLE FITNESS C 2 h 12 m

2)      Łucja Pietrzak MAT ATOM DEVELOPER 2 h 13 m

3)      Monika Brzeżna MAT ATOM DEWELOPER 2 h 13 m

4)      Katarzyna Brewińska TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 2 h 13 m

5)      Magdalena Sadłecka TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 2 h 13 m

Kategoria Kobiety Orliczki (dystans ? 87,5 km):

1)      Marta Lach MAT ATOM DEWELOPER 2 h 12 m

2)      Daria Pikulik KK BCM NOWATEX ZIEMIA DARŁOWSKA 2 h 13 m

3)      Karolina Kumięga TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING 2 h 13 m

4)      Monika Graczewska UKS MRÓZ JEDYNKA KÓRNIK

5)      Weronika Humelt  UKS MRÓZ JEDYNKA KÓRNIK 2 h 13 m

Kategoria Amator (dystans ? 70,0 km):

1)      Michalski Michał OSTRÓW WIELKOPOLSKI 1 m 38 m

2)      Adrian Juszczak GILICKI BIKE 1 h 38 m

3)      Jakub Borowiak OSTRÓW WIELKOPOLSKI ? 1 h 39 m

4)      Przemysław Mocek BIKE SERWIS

5)      Damian Michalski 1 h 40 m

Kategoria MASTERS M30 ? M39 (dystans ? 70,0 km):

1)      Jarosław Zarębski ZARĘBSKI TEAM 1 h 38 m

2)      Rafał Cipirski PTHU RATON PRZY LESIE 1 h 38 m

3)      Jarosław Czarnecki SHIMANO POLSKA 1 h 38 m

4)      Mateusz Różański GILICKI BIKE 1 h 39 m

5)      Piotr Szyszyński ŻYCHLIN 1 h 40 m

Kategoria MASTERS M40 ? M49 (dystans ? 70,0 km):

1)      Jarosław Zygmąt JELCZ LASKOWICE 1 h 38 m

2)      Krzysztof Polak WALENTYNÓW 1 h 39 m

3)      Marek Hojak KALISZ 1 h 39 m

4)      Włodzimierz Gilicki KALISZ 1 h 39 m

5)      Łukasz Snuszka OLX GROUP TEAM 1 H 40 M