Dzisiaj jest piątek, 28 lutego 2020r. Imienieny Teofila i Makarego
III Świąteczne Spotkanie z Tradycją

III Świąteczne Spotkanie z Tradycją

17 grudnia, w czwartkowe popołudnie, odbyło się w naszej szkole III Świąteczne Spotkanie z Tradycją. Do naszej placówki przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele władz lokalnych, ksiądz prałat, dyrektorzy szkół, rodzice i dziadkowie.

Na początek dzieci z zespołu tanecznego "Słoneczka" zatańczyły "Taniec dla Jezuska" w pięknej i magicznej choreografii, którym wprowadziły zgromadzonych w świąteczny nastrój. Następnie odbyły się jasełka pt.: "Bóg się rodzi - najpiękniejsza historia świata" w wykonaniu wybranych uczniów klas I-III. W przedstawieniu wystąpiła także nauczycielka j. angielskiego p. Katarzyna Lis, której towarzyszył uczeń klasy Vd - Kacper Pawlak. To właśnie ten duet aktorów stworzył piękną narrację o Bożym Narodzeniu, a mali aktorzy dopełniali ją swoją nietuzinkową i pełną wymowy grą. Ten sposób przedstawienia historii Bożego narodzenia bardzo podobał się widzom, czego dowodem były słowa uznania i gromkie brawa. Całości tego świątecznego spotkania dopełniło wykonanie kolęd i pastorałek. Uczennica klasy VIIa - Maja Kasprzak zaprezentowała się w cudownym wykonaniu pastorałki "Noel", śpiewały dzieci klas pierwszych, drugich i trzecich oraz chór szkolny.

Po występach Pani Dyrektor Iwona Chojnacka-Adamus wszystkim serdecznie podziękowała, szczególnie tym rodzicom i sponsorom, którzy na co dzień pamiętają o potrzebach naszej placówki i chętnie niosą swoją różnorodną pomoc. Na koniec Pani Dyrektor złożyła świąteczne życzenia oraz zaprosiła gości i rodziców na słodki, "pierniczkowy" poczęstunek.

Wioletta Domagała, Małgorzata Nawrocka