Dzisiaj jest piątek, 26 kwietnia 2019r. Imienieny Marii i Marcelego
Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze - relacja z zawodów

Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze - relacja z zawodów

W niedzielę 10 czerwca 2018 roku na stadionie w Koźminku odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze. Zawody wspólnie zorganizowali: Gmina Koźminek, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Koźminku oraz OSP Koźminek. Drużyny na stadion sportowy wprowadził druh Artur Więckowski (Sekretarz Zarządu Gminnego), który złożył meldunek Wójtowi Gminy Koźminek Andrzejowi Miklasowi. Po wyprowadzeniu drużyn z murawy boiska przystąpiono do zawodów. Do strażackiej rywalizacji przystąpiło 16 drużyn. Sędzią głównym zawodów był St. kpt. Radosław Marek. Młodsi druhowie mieli do pokonania bieg sztafetowy z przeszkodami i rozwinięcie bojowe, a starsi - bieg sztafetowy z przeszkodami i ćwiczenie bojowe.
Klasyfikacja zawodów:
Młodzieżowe żeńskie drużyny pożarnicze wg regulaminu CTiF:
1. OSP Koźminek.

Młodzieżowe męskie drużyny pożarnicze wg regulaminu CTiF:
1. OSP Koźminek.
2. OSP Krzyżówki - Młynisko.

Kobiece drużyny pożarnicze grupy C:
1. OSP Gać Kaliska.
2. OSP Koźminek.

Męskie drużyny pożarnicze grupy A:
1. OSP Stary Karolew
2. OSP Dębsko
3. OSP Koźminek
4. OSP Gać Kaliska
5. OSP Józefina
6. OSP Chodybki
7. OSP Pietrzyków
8. OSP Krzyżówki - Młynisko
9. OSP Marianów
10. OSP Bogdanów
11. OSP Nowy Nakwasin.

Poza konkurencją zaprezentowała się drużyna dzieci (do lat 10) z OSP Koźminek pod opieką druha Tomasza Marszała.
Najlepsze drużyny otrzymały puchary, a pozostałe drużyny otrzymały dyplomy za udział w zawodach. Ponadto puchar przechodni trafił w tym roku do drużyny seniorów ze Starego Karolewa. Wręczenia pucharów dokonali wspólnie członkowie Zarządu Gminnego OSP w Koźminku druhowie: Prezes Jan Tomaska, Wiceprezesowie Stanisław Krawczyk i Tadeusz Szymczak. Imprezę uświetniła swoim występem Gminna Orkiestra Dęta z Koźminka.
Jak co roku wodę do zbiorników wodnych na potrzeby zawodów dowoziła OSP Koźminek. Spikerem tegorocznych zawodów był druh Komendant Gminny Krzysztof Zyner (Prezes OSP Krzyżówki - Młynisko). Podczas zawodów nie zabrakło także tradycyjnej grochówki dla drużyn biorących udział w zawodach sportowo - pożarniczych.

Protokół końcowy

Fot. M. Kaczmarek