Dzisiaj jest piątek, 28 lutego 2020r. Imienieny Teofila i Makarego
Dzień Kolejarza w świetlicy Szkoły Podstawowej w Koźminku

Dzień Kolejarza w świetlicy Szkoły Podstawowej w Koźminku

25 listopada 2019r. w naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Kolejarza. Celem zajęć było bliższe poznanie zawodu kolejarza. Już od samego rana uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy pracowników kolei. Dowiedzieli się na czym polega praca konduktora, maszynisty, zawiadowcy stacji, czy dróżnika. Poznali zasady bezpieczeństwa obowiązujące w pociągu i na peronie. Nasi wychowankowie wysłuchali również fragmentów książki "O psie, który jeździł koleją".

Następnie wybrali się na zajęcia do biblioteki szkolnej. Tam uczniowie poznali historię powstania kolei, obejrzeli na zdjęciach dawne i współczesne pociągi. Pani przybliżyła dzieciom znaki drogowe znajdujące się w pobliżu przejazdów strzeżonych, jak i tych bez zapór i sygnalizacji. Zwróciła uwagę na to jak zachowywać się w czasie pobytu na dworcu w sytuacji zagrożenia.

Na koniec nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Kolejarz i jego praca". Najlepsze rysunki zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodycze. Zajęcia przebiegały w miłej i radosnej atmosferze, co przyczyniło się do pogłębienia wśród uczniów wiedzy na temat zawodu kolejarza.

Opracowały: M.D.Józefiak, G.Siewieja