Dzisiaj jest czwartek, 23 stycznia 2020r. Imienieny Ildefonsa i Rajmunda

Dzień Języków Obcych

Szkoła Podstawowa w Koźminku co roku obchodzi Dzień Języków Obcych. Z tej okazji 29 marca 2019 roku dzięki staraniom Pani Joanny Tyszkowskiej Walczak gościł u nas Pan Michał Jarnecki  - nauczyciel, naukowiec i podróżnik z zamiłowania oraz pasji. Jest profesorem nadzwyczajnym UAM, doktorem habilitowanym, autorem 6 książek naukowych i redaktorem kilku innych jak również twórcą ponad 100 artykułów. Jedna z jego publikacji Ukraiński Piemont, została uznaną w roku 2018 książką historyczną roku w prestiżowym konkursie im. profesorów Henryka Wereszyckiego i Wacława Felczaka. Pan Profesor zabrał naszych uczniów w podróż dookoła świata. Wspólnie przenieśliśmy się do odległych zakątków - Botswany, Australii, Paragwaju, Indii, Stanów Zjednoczonych, a także tych całkiem bliskich nam krajów jak Niemcy, Czechy czy Wielka Brytania. Obejrzeliśmy prezentację pełną wspaniałych zdjęć i zasłuchaliśmy się w opowieść przeplataną ciekawostkami z życia podróżnika. Na kilka chwil oderwaliśmy się od codzienności wierząc, że przed każdym z Nas świat stoi otworem.

Profesor Jarnecki odwiedził 156 krajów, w których mówi się wieloma językami zachęcając Nas do nauki języków i turystyki także tej egzotycznej.

Podsumowanie spotkania stanowił quiz "Prawda - Fałsz", który uczniowie zdali celująco.

Nauczycielki języków obcych przygotowały dla uczniów młodszych kolorowe zestawy słówek w trzech językach, a dla klas starszych zestawy najczęściej używanych zwrotów w kilku językach. Przyozdobione  w ten sposób drzwi do klas skupiały uwagę uczniów. Na korytarzach dało się słyszeć "Ano - to tak po czesku, wiedziałeś?".

 

Joanna Tyszkowska Walczak, Elżbieta Hutko, Natalia Tyczyńska, Katarzyna Lis