Dzisiaj jest piątek, 28 lutego 2020r. Imienieny Teofila i Makarego
Dzień Babci i Dziadka w Moskurni 2020

Dzień Babci i Dziadka w Moskurni 2020

Dnia 21 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Moskurni odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka pod hasłem "Herbatka z babcią i dziadkiem".

Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Pani Dyrektor Magdalena Skowron serdecznie przywitała gości składając im najlepsze życzenia z okazji tego pięknego święta.

W tym szczególnym dniu dzieci zaprezentowały swoim dziadkom całą gamę talentów - recytatorskich, teatralnych, tanecznych a także kabaretowych i muzycznych.

Część artystyczną rozpoczęły dzieci z koła teatralnego prezentując humorystyczną wersję inscenizacji  bajki "Czerwony Kapturek", w której publiczność mogła śledzić losy "niesfornej" babci uwikłanej w przeróżne perypetie.  Następnie swój udział mieli przedszkolacy śpiewając piosenki pt: "Dziadkowe bajeczki" oraz "Moja babcia i mój dziadek".  Kolejnym punktem programu były recytacje wzruszających wierszy o miłości do babci i dziadka w wykonaniu starszych uczniów.
Na zakończenie części artystycznej widzowie obejrzeli scenkę kabaretową "Kino", gdzie z kolei mogliśmy podziwiać komiczne poczynania  pewnego ironizującego dziadka.

Po odśpiewaniu "100 lat" dzieci wręczyły babciom i dziadkom  upominki z życzeniami. W przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek.

Uroczystość przygotowali wychowawcy klas V-VIII - Joanna Adamiak, Monika Brodzińska,  Kamila Raźniewska, Magdalena Wypych; oddziału przedszkolnego i przedszkola- Katarzyna Jarzębska- Harasna, Anna Gawron oraz Karol Adamiak.

Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło życząc  im dużo zdrowia oraz długich lat życia.


 

tekst: Kamila Raźniewska