Dzisiaj jest środa, 13 listopada 2019r. Imienieny Stanisława i Mikołaja
Dwukrotny wicemistrz Polski z Koźminianki Kacper Chrystek na podium w Pruszkowie

Dwukrotny wicemistrz Polski z Koźminianki Kacper Chrystek na podium w Pruszkowie

Był jednym z trzech zawodników, którzy reprezentowali UKS Koźminianka Koźminek podczas kolarskich torowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych, rozegranych w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Kacper Chrystek, podopieczny trenera Marka Cieślaka, startował w Pruszkowie w trzech wyścigach, w dwóch zdobywając srebrne medale, czym powetował sobie wcześniejszy pechowy start w szosowej części tych zmagań.

Podczas szosowych Mistrzostwa Polski w Strzelcach Krajeńskich Kacper Chrystek jechał w wyścigu ze startu wspólnego na pozycji, zapewniającej mu złoty medal. Niestety, defekt wykluczył go z walki o miejsce na podium, a nawet uniemożliwił ukończenie rywalizacji. Zdeterminowany, postanowił, że odrobi to podczas torowej odsłony tych zmagań. Słowa dotrzymał i udowodnił swój talent.

W miniony wtorek startował w sprincie, w którym był ósmy. Najważniejsza dla niego tego dnia była jednak rywalizacja w omnium. W wyścigu na kreskę, czyli scratchu, zajął szóste miejsce, w wyścigu tempowym trzecie, a w wyścigu eliminacyjnym czwarte, pozostawiając za sobą dwudziestu innych juniorów młodszych.

Przed decydującym o końcowym wyniku etapie omnium prowadził Jakub Lewandowski (KS Społem Ulisse Central Łódź/110 pkt.), przed Kacprem Chrystkiem (100 pkt.), a trzeci był Julian Kot (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, 98 pkt.). W takiej też kolejności skończyli walkę w torowym wieloboju. W ostatnim wyścigu punktowym Lewandowski zdobył 8 punktów, zawodnik Koźminianki 12, natomiast Kot 9. Kacper Chrystek został ponownie wicemistrzem Polski.

Następnego dnia podopieczny szkoleniowca Marka Cieślaka znów wywalczył srebrny medal, tym razem w wyścigu indywidualnym na dystansie 2000 metrów. O nieco pół sekundy szybciej pojechał od Kacpra Chrystka tylko Jakub Lewandowski.

Zdjęcie: Dorota Kozicka