Dzisiaj jest wtorek, 25 lutego 2020r. Imienieny Wiktora i Cezarego
Dożynki Gminno - Parafialne w Koźminku

Dożynki Gminno - Parafialne w Koźminku

26 sierpnia w Koźminku odbyły się Dożynki Gminno- Parafialne. Jak co roku uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. po której korowód dożynkowy przy dźwiękach Gminnej Orkiestry Dętej dotarł na stadion sportowy, gdzie rozpoczęła się część oficjalna.

Obrzęd dożynkowy wykonał zespół śpiewaczy ? Koźminiacy? , który rozpoczął się od obtańczenia wianków, a zakończył na ośpiewaniu okolicy. Można było również usłyszeć koncert Gminnej Orkiestry Dętej. W trakcie uroczystości odbyło się święcenie samochodu lekkiego ratowniczo- rozpoznawczego  OSP Koźminek.   W dalszej części artystycznej zaprezentowali się utalentowani uczniowie ze Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Koźminku oraz zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Nowym Nakwasinie. 

Publiczność zabawiał Kabaret Marka Mality laureata wielu konkursów i przeglądów w latach 80 - tych. Wykonawcy monologów i dialogów. To on stworzył Antoniego Glapiaka, miejsko - wiejskiego przygłupka, który w odróżnieniu od innych satyryków dostaje się na scenę jako intruz, nieproszony gość i zaczyna robić tzw. "SIWY DYM".

Gwiazdą tegorocznych Dożynek był  Zespół  Drossel, który ma na swoim koncie wiele płyt m.in.: "Daj na luz", "Jesteś moim aniołem", "To znowu my".    

Potrawy dożynkowe w tym roku przygotowały sołectwa: Dąbrowa, Gać Kaliska, Józefina i Złotniki. Starostami tegorocznych Dożynek byli: Honorata Tylczyńska- mieszkanka Złotnik oraz Gabriel Woźniak- mieszkaniec Dąbrowy.   Dziękujemy również sołectwom: Młynisko, Osuchów, Bogdanów, Nowy Nakwasin, Dąbrowa, Złotniki, Gać Kaliska za trud jaki włożyli w przygotowanie pięknych dekoracji na terenach swoich wsi.

 

Sponsorzy:  BS Ziemi Kaliskiej, Muszyński Marek Usługi Transportowe; Jolanta i Jan Wieruszewscy; Mirosława i Zdzisław Dziubek; BEGRÓG Roboty Drogowo- Budowlane Sebastian Piętka; ROL DRÓG Zakład Usługowo-Produkcyjny Roboty Drogowo-Budowlane Rafał Świątek; Dorota i Mirosław Warszewscy; Dancewicz Józef PPHU Danbud; Jaszek Julian Transport Osobowy; Sklep Rolno-Przemysłowy Zbigniew Nowak Małgorzata Mamos; Piekarnia GS Koźminek; Grażyna i Bogusław Zdunek;  Krystyna i Zdzisław Tomczak; Paulina i Krzysztof Miklas; Teresa i Krzysztof Chwiłkowscy; Barbara i Andrzej Kowalscy; Bożena i Andrzej Prętczyńscy; Maria i Józef Wieruszewscy; Barbara i Jacek Miklas; Monika i Radosław Wojciechowscy; Kamieniarstwo Dominik Wichorski; Rygas ZUPB R-PROJEKT Arkadiusz Rygas; Wiktor Piętka; PHU Rolmax S.C. Jerzy Wałęsa Dariusz Jaśkiewicz Daniel Wałęsa;   Ewelina i Andrzej Kaczmarew; Magdalena i Krzysztof Szkadun; Marzena i Rafał Humelt; Małgorzata i Waldemar Maryniaczyk; Agnieszka i Przemysław Skowrońscy.