Dzisiaj jest niedziela, 25 sierpnia 2019r. Imienieny Ludwika i Luizy
Biwak Zimowy - Koźminek 2019

Biwak Zimowy - Koźminek 2019

Po raz ósmy w czasie ferii zimowych  Komenda Hufca  ZHP Powiatu Kaliskiego zorganizowała wypoczynek zimowy w Szkole Podstawowej w Koźminku. Chętnych do udziału w nim było bardzo wielu a więc zorganizowaliśmy   2 turnusy  dla ponad 100 harcerzy z gmin powiatu kaliskiego.

W czasie pobytu na biwaku uczestnicy odbyli  pieszy rajd nad zalew w Murowańcu, gdzie wspólnie bawili się przy ognisku. Wieczory spędzano w sali gimnastycznej organizując rozgrywki sportowe, a ponadto urządzano projekcję filmów oraz kominki ze śpiewem harcerskich piosenek. Jedno z takich spotkań uświetnił swoją obecnością  zastępca wójta Gminy Koźminek dh Karol Matczak, który wspominał swoją przygodę z harcerstwem oraz wspólnie z uczestnikami biwaku śpiewał harcerskie piosenki. Uczestnicy biwaków wyjeżdżali do Aquaparku, kręgielni, na lodowisko, trampoliny i do kina w Kaliszu. Młodsze dzieci bawiły się w "bajkolandzie". Wszyscy uczniowie wyjeżdżali bardzo zadowoleni z pobytu na zimowisku, deklarując swój udział w kolejnych latach w tej formie wypoczynku.

Dziękujemy bardzo nauczycielom - instruktorom ZHP za pracę z dziećmi w ramach wolontariatu. Szczególnie ciepłe podziękowania kierujemy w stronę Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. A. Mielęckiego w Koźminku za zgodę na korzystanie ze wszystkich obiektów szkolnych przez uczestników Biwaków Zimowych. Liczymy na dalszą współpracę w kolejnych latach.

K.Załecka