Dzisiaj jest wtorek, 10 grudnia 2019r. Imienieny Julii i Daniela
Apel "Ziemia jest naszym domem" dla uczniów klas I-IV Szkoły Podstawowej w Koźminku.

Apel "Ziemia jest naszym domem" dla uczniów klas I-IV Szkoły Podstawowej w Koźminku.

W dniu 28 maja 2019 roku odbył się w naszej szkole apel o tematyce ekologicznej "Ziemia jest naszym domem", którego głównym celem było promowanie ochrony środowiska i uzmysłowienie najmłodszym uczniom, że jesteśmy częścią otaczającej nas przyrody.
 Uczniowie klas Ia i IVd przedstawili inscenizację pt. "Królewna Śmieszka". W bajkowej narracji mali aktorzy poruszyli takie tematy, jak: zanieczyszczone powietrze, zanieczyszczone rzeki, wycinka drzew, góry śmieci. Zakończenie inscenizacji było optymistyczne: każdy z nas może pomóc Ziemi, wystarczy wprowadzić zmiany w naszym codziennym  zachowaniu i  zmienić niektóre nawyki.

Uczniowie wykonali także piosenki o tematyce ekologicznej pt. "Świat woła o pomoc"- klasa IIa, "Ekologiczna piosenka" klasa- Ia oraz "Zielony klon" dziewczęta z klasy Ia.

Po występie dzieci, głos zabrała p. dyrektor Iwona Chojnacka-Adamus, która podziękowała uczniom za występy wokalne i grę aktorską, a następnie wręczyła dyplomy
i nagrody rzeczowe zwycięzcom konkursu na największą ilość zebranej makulatury. Łącznie w naszej szkole w ciągu jednego tygodnia zebrano 1760 kg makulatury.

Oto zwycięzcy:

I miejsce - klasa IA

II miejsce - klasa II B

III miejsce - klasa IB i IVA

Indywidualnie zwycięzcami zostali:

Lena Mamos (I miejsce)

Dawid Marecki (II miejsce)

Mikołaj Andrzejczak (III miejsce)

Na naszym apelu gościliśmy również grupę sześciolatków z wychowawczynią
z Publicznego Przedszkola w Koźminku, której występ starszych kolegów i koleżanek bardzo się spodobał.

Małgorzata Nawrocka

Wioletta Domagała