Dzisiaj jest wtorek, 10 grudnia 2019r. Imienieny Julii i Daniela
Akademia Koźminecka - 13 czerwca, godzina 19.00

Akademia Koźminecka - 13 czerwca, godzina 19.00

Już w najbliższy czwartek, w Sali OSP nad biblioteką w Koźminku, gościć będzie Zespół Muzyki Dawnej HUSKARL.

Zespół pochodzi z Gniezna i w czasie swojej kariery zdążył koncertować na największych imprezach historycznych w Polsce. Występował również w serialu "Korona królów", znacznie podnosząc poziom merytoryczny wspomnianego tytułu.

Są to ludzie młodzi, pełni pasji, pełni wiedzy i umiejętności, które są gwarancją dobrej zabawy połączonej z edukacją.

Muzyka towarzyszyła nam zawsze, przez wieki, pokolenia, koleje życia. Jest częścią naszej historii w takim samym stopniu jak zabytki, które lubimy zwiedzać, jak przedmioty, które odnajdują archeolodzy, jak pokazy, które organizują odtwórcy historyczni. Muzyka jest tym trudniejszym zabytkiem, że wraz z końcem utworu przestaje istnieć. Zapisana nie brzmi dopóki ktoś jej na to nie pozwoli używając dawnych instrumentów, melodii i śpiewu. Tym bardziej niesamowitym zabytkiem jest. Bardzo mnie cieszy, że są ludzie, którzy starają się odtworzyć dawne melodie, pieśni i znaleźć w nich nieuchwytność dawnych epok, ten niezbędny detal, bez którego przeszłość (ale i teraźniejszość) nie jest kompletna.

Serdecznie zapraszam Państwa na kolejną Akademię Koźminecką, która tym razem przepełniona będzie doskonałą muzyką w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej HUSKARL.

Czwartek, 13 czerwca, godzina ok 19.00, sala OSP nad biblioteką. Oczywiście Koźminek.

Tomasz Potemkowski

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Koźminku