Dzisiaj jest czwartek, 23 stycznia 2020r. Imienieny Ildefonsa i Rajmunda
18 sierpnia w Koźminku odbyły się Dożynki Gminno - Parafialne.

18 sierpnia w Koźminku odbyły się Dożynki Gminno - Parafialne.

18 sierpnia w Koźminku odbyły się Dożynki Gminno - Parafialne. Uroczystości dożynkowe tradycyjnie w naszej gminie rozpoczęła popołudniowa dziękczynna msza święta w kościele parafialnym w Koźminku. Po nabożeństwie korowód dożynkowy przy dźwiękach Gminnej Orkiestry Dętej udał się na stadion sportowy gdzie odbyła się część oficjalna.

Chleb z tegorocznych plonów na ręce Wójta Gminy Koźminek Iwony Michniewicz przekazali starostowie dożynek, którymi byli: Kamila Krupińska - mieszkanka Bogdanowa oraz Andrzej Smulik - mieszkaniec Dębska.

Aby tradycji stała się zadość również na naszych Dożynkach nie zabrakło wielkopolskiego obrzędu dożynkowego w wykonaniu zespołu "Koźminiacy" oraz obśpiewania i obtańczenia wieńców dożynkowych. Zespół przygotował również skecz, którym rozbawił publiczność.

W programie artystycznym wystąpiła Gminna Orkiestra Dęta z nowym kapelmistrzem Panem Marcinem Nowotnym oraz zespołem mażoretek.

Na scenie zaprezentowali się również uczniowie ze  Szkoły Podstawowej w Koźminku, m.in. Nadia Janiak w towarzystwie Oliwii  Ziąbkowskiej i Mai Tomczak, Maja Kasprzak, Zuzia Obsadna, zaspół taneczny  "Słoneczka" w układzie tanecznym zatytułowanym "Różowa Eksplozja" oraz zespół wokalny "Młode Koźminianki".

Usłyszeliśmy również utwory muzyczne w wykonaniu Zespołu Wokalnego ze Szkoły Podstawowej w Nowym Nakwasinie.

Do tańca poderwała publiczność Kapela Biesiadna "Dysonans".

Gwiazdą tegorocznych Dożynek był  zespołu dispo polo BLUE BOX, który ma na swoim koncie wiele płyt, m.in. "Taka jak Ty".

Dzięki Pani Kamili Pawlak oraz Panu Piotrowi Czerwińskiemu odbył się również II Piłkarski Turniej Dożynkowy. W turnieju brało udział 8 drużyn.

Wyniki drużyn piłkarskich zawiązanych specjalnie na tę okoliczność przedstawiają się następująco:

I miejsce - Państwowa Straż Pożarna Kalisz

II miejsce - DechaComputers

III miejsce - Komenda Miejska Policji w Kaliszu

IV miejsce - OSP Koźminek

V miejsce - OSP Dębsko

VI miejsce - OSP Bogdanów

VII miejsce - OSP Chodybki

VIII miejsce - OSP Nowy Nakwasin

Dzięki zaangażowaniu sołectw Bogdanów, Dębsko i Słowiki można było skosztować pysznego żurku, pieczonych karkówek i naszych tradycyjnych wyrobów.

Dzięki hojności sponsorów dzieci mogły bezpłatnie korzystać z animacji, dmuchanych zamków oraz obejrzeć pokaz akrobatyki przygotowany przez grupę SSJ ACADEMY.

Odbyła się również loteria fantowa przygotowana przez Dyrektora i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Moskurni.  Nagrodą główna był rower, którego sponsorem był Romuald Michniewicz - kandydat na Posła RP.

Dziękujemy również sołectwom: Pietrzyków, Bogdanów, Nowy Nakwasin, Dąbrowa, Moskurnia, Krzyżówki, Dębsko, Nowy Karolew, Chodybki, Marianów i Słowiki za trud jaki włożyli w przygotowanie pięknych dekoracji na terenach swoich wsi.

Już niedługo relacje z Dożynek będzie można obejrzeć na naszej stronie internetowej.

Dziękujemy sołectwom Bogdanów, Dębsko i Słowiki, które wspólnie z Urzędem Gminy zorganizowały Dożynki Gminno - Parafialne.

Dziękujemy delegacjom sołectw, które wzięły udział w korowodzie dożynkowym.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaprezentowali się na scenie i uświetnili nam nasze Dożynki.

Dziękujemy za zabezpieczenie ulic Ochotniczej Straży Pożarnej Koźminek.

Dziękujemy sponsorom tegorocznych Dożynek.

Lista Sponsorów

Dziękujemy Pani Kamili Pawlak i Piotrowi Czerwińskiemu za zorganizowanie II Piłkarskiego Turnieju Dożynkowego.

Lista osób wspierających II Piłkarski Turniej Dożynkowy.

Dziękujemy Dyrekcji i Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Moskurni za zorganizowanie loterii fantowej.

Lista osób wspierających loterię fantową