Dzisiaj jest środa, 18 września 2019r. Imienieny Ireny i Józefa
100 rocznica Odzyskania Niepodległości

100 rocznica Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2018r. obchodziliśmy 100 rocznice Odzyskania Niepodległości i tradycyjnie wzorem lat ubiegłych  obchody tego święta zorganizowano w naszej gminie Koźminek.

Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu pocztów sztandarowych OSP, szkół, pszczelarzy, Gminnej Orkiestry Dętej, Zespołu Śpiewaczego Koźminiacy, delegacji z wieńcami oraz mieszkańców do  kościoła  parafialnego gdzie  odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji ojczyzny. 

Wójt Gminy Koźminek Andrzej Miklas w okolicznościowym  przemówieniu  przybliżył  tak ważne wydarzenie jakim było odzyskanie niepodległości po długich latach niewoli : " dzięki Polakom którzy oddali życie, z miłości do kraju i wiary w zwycięstwo, mamy własne terytorium, godło, flagę, hymn, własny język, instytucje, urzędy, szkoły, w których mówimy i posługujemy się językiem polskim, a także wartości narodowe związane z naszą państwowością."

Część artystyczną przygotowała Szkoła Podstawowa z Nowego  Nakwasina .                                   

Ponadto uroczystość uświetnili swym występem  zespół Śpiewaczy Koźminiacy i Gminna Orkiestra Dęta.

Po części artystycznej  w uformowanej kolumnie uczestnicy obchodów przeszli pod pomnik na rynku gdzie nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów i  wypuszczenie  biało czerwonych balonów z helem .

W związku z akcją "Niepodległa do hymnu 2018"  o godz. 12.00 odśpiewano hymn narodowy.